Новини компанії

Відновлювана енергетика в світі.


ГІДРОЕНЕРГЕТИКА


Гідроенергетика є найбільш широко використовуваним відновлювальним джерелом енергії, загальна потужність встановленої в світі гідроелектрики перевищує 1 295 ГВт, що становить понад 18% загальної потужності з виробництва електроенергії та понад 54% світової потужності з виробництва відновлюваної енергії.


Найпоширеніший метод отримання гідроенергетики передбачає будівництво дамб на річках.


Китай має найбільшу в світі потужність генерації гідроелектростанцій і має найбільшу в світі гідроелектростанцію - “Three Gorges” (22,5 ГВт). Бразилія, США, Канада та Росія також мають одні з найбільших гідроелектростанцій у світі.


Однак проекти гідроенергетики стали суперечливими протягом останніх років через екологічні та соціальні впливи, пов'язані з біорізноманіттям та розселенням людей.


ЕНЕРГІЯ ВІТРУ


Вітер є другим найбільш широко використовуваним відновлювальним джерелом енергії, оскільки встановлена ​​глобальна потужність вітрової енергії в 2019 р. перевищила 563 ГВт, що становить приблизно 24% загальної світової потужності з виробництва відновлюваної енергії.


Найбільший вітровий генератор зі встановленою потужністю понад 184 Гвт знаходиться в Китаї, за ним ідуть США (94 ГВт).


Німеччина, Іспанія, Індія, Великобританія, Італія, Франція, Бразилія, Канада та Португалія - ​​інші країни, що виробляють більшість вітрової енергії, та разом з Китаєм та США надають понад 85% загальної потужності виробництва вітрової енергії у світі.


Базова вітроелектростанція Jiuquan потужністю 8 ГВт в Китаї наразі є найбільшою морською вітроелектростанцією в світі, а Walney Extension Offshore ВЕС з потужністю 659 МВт, розташована в Ірландському морі, Великобританія, є найбільшою офшорною вітроелектростанцією.


СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИКА


Сонячна енергія - третє найбільше джерело відновлюваної енергії у світі з потужністю 486 ГВт. Китай, США, Німеччина, Японія, Італія та Індія надають найбільшу сонячну потужність, тоді як Іспанія дає 42% глобальної ємності в рамках іншої технології — концентрації сонячної енергії.


Щорічний темп приросту накопичувальної потужності сонячної енергії в середньому склав 25% протягом останніх п'яти років, що робить сонячну енергію найшвидше зростаючим відновлювальним джерелом енергії.


Сонячна електростанція потужністю 1,17 ГВт в Абу-Дабі в Об’єднаних Арабських Еміратах - це найбільша сонячна електростанція у світі.


БІОЕНЕРГІЯ


Біоенергетика - четверте за величиною відновлювальне джерело енергії. Чиста світова потужність виробництва електроенергії з біомаси наразі перевищує 117 ГВт.


Сучасна біомаса, особливо біопаливо та дров’яні гранули, все частіше використовуються для виробництва тепла та електроенергії поряд із традиційними джерелами.


США, Бразилія, Китай, Індія, Німеччина та Швеція в даний час є провідними генераторами біоенергії у світі. На Китай, Індію і Великобританію припадає більше половини загального розширення біоенергетичного потенціалу в світі.


Електростанція Ironbridge потужністю 740 МВт, розташована в Північній ущелині, Великобританія, є найбільшою в світі електростанцією, що працює на біомасі, а установка Vaskiluodon Voima у Фінляндії — найбільшою біогазовою установкою у світі.


ГЕОТЕРМАЛЬНА ПОТУЖНІСТЬ


Загальна потужність генерації геотермальної енергії перевищує 13,2 ГВт.


Третина “зеленої” енергії, виробленої за допомогою геотермальних джерел, - це електроенергія, а решта - це пряме тепло. США, Філіппіни, Індонезія, Мексика та Італія - ​​найбільші виробники геотермальної енергетики у світі.


Геотермальний комплекс “Geysers", розташований на північ від Сан-Франциско, штат Каліфорнія, США, є найбільшою в світі геотермальною електростанцією.