Новини компанії

НОВА РУБРИКА "ПРО НОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ" ТЕМА №5 "ВИРОБНИК"

Виробники є одними із найосновніших суб’єктів на новому ринку електричної енергії, що здійснюють свою діяльність на підставі ліцензії.  Виробники продають та купують електричну енергію за двосторонніми договорами, на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку та ін.


Так, залежно від джерела енергії розрізняють атомні, теплові, гідравлічні, сонячні та вітрові електростанції. В Україні основні потужності становлять атомні та теплові електростанції – це "Укргідроенерго", "Енергоатом", "Центренерго", ДТЕК та ін. Електрична енергія в основному виробляється за рахунок невідновлюваних мінеральних ресурсів, у першу чергу вугілля, нафти, природного газу. До відновлюваних ресурсів належить гідроенергія, до невичерпних — енергія Сонця та вітру. 


На новому ринку електричної енергії існуватиме такий суб’єкт, як гарантований покупець. Це суб’єкт господарювання, що зобов’язаний купувати електричну енергію у виробників, яким встановлено "зелений" тариф, всю відпущену електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), за встановленим їм "зеленим" тарифом. Він у нас один з найвищих в Європі. Таким чином держава стимулює виробництво сонячної та вітрової енергії.