15 стартапів з одинадцяти країн зі всіх континентів були визначені фіналістами премії «Запуск енергетичного переходу (SET) 2020». Нагороду вручає Німецька енергетична агенція (dena) у співпраці зі Всесвітньою енергетичною радою. З майже 600 заявок міжнародне журі відібрало компанії, бізнес-ідеї яких були найбільш переконливими щодо трансформації енергетичної системи та захисту клімату. Церемонія вручення переможцям премії відбудеться 24-го березня на вечірньому прийомі під час "Берлінського діалогу з перехідної енергетики".
Фіналісти премії
Категорія: Відновлювані джерела енергії та матеріали
1. Instagrid, Німеччина
Розробляє портативні джерела живлення від акумуляторів, що дозволяє чистій енергії замінювати невеликі двигуни згоряння в будь-якому місці.
2. VoltStorageVanadium, Німеччина
Voltstorage розробляє та виробляє системи зберігання сонячної енергії на основі технології Redox Flow (VRF). VRF відрізняється від літієвих рішень тим, що не містить рідкоземельних матеріалів, повністю підлягає вторинній переробці та має високий рівень експлуатаційної безпеки та довговічності.
3. EnergyNest, Норвегія
Пропонує міжпромислове рішення для зберігання енергії, застосовне до клієнтів у секторі виробництва електроенергії, промислового виробництва та відновлюваних джерел енергії. Технологія теплового акумулятора — це компактна, довговічна і модульна система.
Категорія: Цифрові енергетичні системи
1. SwitchDin, Австралія
Розробляє технологію, яка робить розподілені енергетичні ресурси (DER) видимими і керованими. Робить можливими віртуальні електростанції, мікромережі та допомагає інтегрувати DER в мережу.
2. BluWave-ai, Канада
Використовує штучний інтелект для прискорення впровадження та збільшення використання відновлюваної енергії електричними підприємствами та виробництвами.
3. Sterblue, Франція
Розробляє програмне забезпечення, яке допомагає дронам оглядати лінії електропередач та вітрогенератори.
Категорія: Енергоефективні рішення
1. Blue Box Air, Сполучені Штати
Інноваційне рішення для зменшення споживання енергії та витрат при зниженні рівня
СО₂. Їхня інновація - це запатентований процес очищення котушок в системах вентиляції та опалення
2. Enerbrain, Італія
Розробила рішення щодо модернізації енергії для великих будівель, що дозволяє різко скоротити споживання, а також значно покращити комфорт. Забезпечує 20% економії енергії, зменшення викидів СО₂.
3. Enjay AB, Швеція
Рішення компанії, Lepido, пропонує вигідне відновлення енергії за рахунок вентиляції ресторану. Нововведення дозволяє зменшити щорічні викиди СО₂ на 500 мільйонів метричних тонн.
Категорія: Smart Mobility
1. EcoG, Німеччина
Пропонує операційну систему IoT та всі програмні компоненти, необхідні для створення та розвитку новітнього зарядного пристрою.
2. Ponera Group, Швейцарія
Розробила унікальне логістичне рішення, засноване на інноваційному дизайні системи піддонів, що зменшує витрати на пакування шляхом мінімізації транспортної неефективності.
3. TRANSITION-ONE, Франція
Перетворює теплові машини в сучасні автомобілі: електричні, підключені та доступні.
Категорія: Спеціальний приз: Якісний доступ
1. Liter of light, Філіппіни
Переробляє сонячне освітлення для країн, що розвиваються. Проста двоступенева технологія створює робочі місця і дає енергію для бідних спільнот.
2. TFE Energy/Village DataAnalytics, Німеччина
Інструмент штучного інтелекту, який використовує супутникові знімки, публічно доступні дані і енергетичне моделювання для автоматичного визначення знеструмлених поселень та оцінки можливості їх електрифікації.
3. Reeddi, Нігерія/Канада