Новини компанії

ENTSO-E розширило технічні можливості для торгівлі електроенергією

За даними ENTSO-E та "Укренерго", пропускна здатність для імпорту електроенергії з континентальної Європи до України та Молдови збільшилася до 850 МВт в будь-який час доби. Це рішення було прийнято операторами систем передачі ENTSO-E 27 березня після того, як були проаналізовані безпечні сценарії комерційного обміну під час імпорту. Компанія "Укренерго" повідомила, що ці цифри пропускної здатності міждержавних інтерконекторів не є остаточними і продовжуються розрахунки максимально можливої пропускної здатності для комерційного обміну електроенергією.

У майбутньому пропускна здатність буде переглянута як для імпорту, так і для експорту електроенергії. За даними "Укренерго", максимальна пропускна здатність для експорту електроенергії в Європу залишається на рівні 400 МВт, але поки що з України заборонено експортувати електроенергію.

За словами голови правління НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького, можливість імпортувати електричну енергію з Європи в періоди дефіциту потужності є важливим фактором енергетичної безпеки України.