Новини компанії

Євросоюз порадив Україні фінансувати декарбонізацію коштом підприємств, що генерують шкідливі викиди

Фінансувати декарбонізація коштом платників податків - це неправильно. Тому владі України варто підвищувати податки для підприємств, що генерують шкідливі викиди. Про це посол Європейського Союзу (ЄС) в Україні Матті Маасікас заявив на організованій в рамках конференції YES Brainstorming дискусії "Декарбонізація. Який шлях України? ".
"Повинен платити забруднювач. Влада повинна сміливіше працювати з цим", - зазначив посол.


За його словами, плата в Україні за викиди CO2 становить 0,15 євро за тонну, тоді як в ЄС - понад 50 євро.


Своєю чергою віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина зазначила, що для бізнесу важливо отримати стратегію та уряд працює над власним українським "Зеленим курсом".


Вона додала, що є чітке розуміння необхідності фінансових ресурсів для такого зеленого переходу, і це також один з пріоритетів уряду.

За словами міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Романа Абрамовського, Україні вже вдалося узгодити ідею Українського кліматичного фонду, подібного Фонду енергоефективності, з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), а до кінця вересня таке узгодження може бути завершено і зі Світовим банком.
Глава Мінекології зазначив, що цей фонд може акумулювати всі екологічні податки та плату за CO2, а МФО зможуть їх мультиплікувати, зокрема, ЄБРР каже про мультиплікатора 4-5 разів. Абрамовський підкреслив, що далі піде мова про зрозумілі проєкти для фінансування шляхом коштів фонду.


Абрамовський також допустив, що одним з напрямків використання коштів фонду може стати компенсація процентних ставок для великого бізнесу по кредитах на проєкти зі зниження викидів.


Як повідомлялося, в ресурсному законопроєкті (№5600), прийнятому в першому читанні, міститься пропозиція про підвищення плати за викиди CO2 з 10 до 30 грн за тонну.


При цьому Міністерство енергетики в серпні оголосило, що розробляє новий Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), оскільки не погоджується з оприлюдненою раніше версією документа.