Новини компанії

Україна продовжує реформувати енергетичний сектор та інтегруватися з ЄС

Як повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко, уряд країни ухвалить рішення про гарантію безперебійного енергопостачання бізнесу, який імпортуватиме понад 50% власних потреб в електриці. Минулої зими уряд ухвалив подібне рішення, але при імпорті 100% електрики.

«Цього року пропонуємо зменшити обов’язкову частку імпорту з 100% до 50%», – пояснив міністр.

Галущенко також наголосив, що Україна ухвалила низку законів для реформи енергетичного сектору, зокрема щодо REMIT, сертифікації українських газосховищ за європейськими правилами.

«Завдяки відповідним рішенням навіть в умовах війни іноземні компанії закачують і зберігають газ в українських підземних газосховищах», – сказав він.

Очільник Міненерго також нагадав, що вчора до мережі був під’єднаний атомний блок ВВЕР-440, який працює на паливі, виробленому американською компанією Westinghouse спільно з фахівцями «Енергоатому».

«Такий вид палива раніше виготовлявся тільки росією. Зруйновано російську монополію, і нарешті відкриті двері до санкцій щодо росії в атомній галузі», – додав Галущенко.

Міністр підкреслив, що триває робота з підготовки нормативно-правової бази для інтеграції українського і європейського енергетичних ринків.

«Наша мета – це Україна як енергетичний хаб Європи. Те, що сьогодні закачується газ в українські ПСГ, тільки доводить правдивість цього плану», – додав Галущенко.

Україна продовжує реформувати енергетичний сектор та інтегрувати його з європейськими ринками, навіть в умовах воєнних дій. Ці реформи є важливим кроком на шляху до енергетичної незалежності та безпеки України.