Новини компанії

Синхронізація з Європейською енергетичною системою відкриє нові перспективи для розвитку "зеленої енергетики" в Україні

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що синхронізація з Європейською енергетичною системою відкриє додаткові перспективи для розвитку "зеленої енергетики" в Україні.


"Україна прагне адаптувати кращі політики Європейського Союзу, і для цього в останні 1,5 року уряд активно впроваджує і розвиває ринок газу і електроенергії, а також посилено готується до синхронізації з ENTSO-E в 2023 році", - цитує Шмигаль прес-служба уряду .

Прем'єр підкреслив, що Україна інтегрує підхід Всесвітнього економічного форуму System Value в економічне планування, зокрема, в рамках цього підходу важливими факторами стануть підвищення енергоефективності, модернізація розподільчих мереж і збільшення частки відновлюваних джерел енергії.


"Підхід System Value, розроблений ВЕФ, визначає комплекс рішень, що сприяють сталому розвитку економічної та енергетичних систем. Він дозволяє більш якісно і повно оцінити економічні, екологічні, соціальні та технологічні результати впровадження рішень в сфері енергетики. Цей інструмент буде також застосовуватися для "зеленої" модернізації економіки ", - зазначив глава уряду.


Шмигаль заявив, що Україна має одну з найбільш енергоємних економік в Європі, і заходи з енергоефективності будуть сприяти декарбонізації економіки України, збільшення інвестицій в технологічний сектор і створення нових робочих місць.


За словами глави уряду, синхронізація з Європейською енергетичною системою ENTSO-E, яка запланована в 2023 році, відкриє для розвитку ВДЕ в Україні широкі перспективи, одночасно підвищуючи стабільність української та європейської енергетичних систем.

Прем'єр-міністр висловив упевненість, що в наступному звіті Індексу енергетичного переходу ВЕФ, Україна матиме більш високі позиції завдяки активному розвитку smart grids, водневої економіки і систем накопичення енергії.