Новини компанії

Пріоритет вітчизняного вугілля перед природним газом

17-го червня на засіданні Кабінету міністрів України прийняли розпорядження про пріоритет використання українського вугілля замість природного газу як палива на теплоелектростанціях для виробництва електричної енергії.


Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики, пояснила, що відбувається заміщення природним газом вітчизняного вугілля на теплових електростанціях. Ситуація спричиняє штучне зменшення попиту на вугілля вітчизняного видобутку, що викликає вимушений простій шахтарів, призупинення діяльності шахт, затримку виплати шахтарям заробітної плати, зростає соціально-економічна напруженість у вугільних регіонах.


Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, зазначив, що шахтарі сидять без роботи, при цьому Україна купує імпортний газ. Після розпорядження Кабінету міністрів державна компанія “Центренерго” зможе купувати і використовувати вітчизняне вугілля. Заміна вугілля вітчизняного видобутку іншими видами палива спричиняють кризові явища у вугільній галузі.


Пріоритетне використання вугілля вітчизняного видобутку дозволить завантажити не задіяні потужності теплоелектростанцій для покриття графіку навантаження об’єднаної енергетичної системи України; задіяти українські вуглевидобуваючі підприємства; зберігати робочі місця у вугільній і енергетичній галузях; збільшити попит на українське вугілля.