Новини компанії

Зростання частки відновлюваної енергетики

За повідомленням німецького інституту Agora Energiewende і британського аналітичного центру Ember, вперше за всю історію генерації електроенергії частка генерації з відновлюваних джерел у 2020 р. (у Європі) була більшою за частку електроенергії, видобуту із палива.


Згідно звіту аналітичного центру Ember і інституту Agora Energiewende, у 2020 р. 38% усієї електроенергії отримали із відновлюваних джерел, і 37% - за допомогою палива.


Таке зростання відбулося завдяки розширенню використання вітрової та сонячної електроенергії, обсяги якої із 2015 р. зросли майже вдвічі. Один із авторів звіту, Дейв Джонс, повідомив, що у Європі планують поетапно відмовитися від використання вугілля до 2030 р., замінити або закрити атомні електростанції, відмовитися від газової генерації та збільшити генерацію електроенергії зі врахуванням зростаючого попиту.


Найбільше сонячної та вітрової електроенергії у 2020 р. згенерували у Данії, Іспанії, Німеччині та Ірландії.


Через пандемію коронавірусу попит на електроенергію у всьому світі знизився (у Європейському Союзі споживання електроенергії знизилося на 4%). Автори звіту вважають, що пандемія не вплинула на відновлювану енергетику.


У сфері вітрової енергетики Європа є лідером. У 2020 р. 11.6% усіх потреб в електроенергії в Європейському Союзі були забезпечені вітроенергетикою, в окремі дні вітрові електростанції забезпечували 100% потреб деяких держав ЄС.