Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 13-го березня схвалила Звіт по оцінці достатності та відповідності генеруючих потужностей за 2019 р. Згідно звіту, передбачається збудувати 2 ГВт високоманевреної генерації зі швидким стартом та 2 ГВт систем акумулювання електроенергії.
Віталій Зайченко, директор з управління об’єднаною енергетичною системою України, повідомив, що енергетична система має дефіцит регулюючої та маневрової потужностей. Для усунення дефіциту необхідне введення в експлуатацію генерації обсягом 2 ГВт з можливістю швидкого старту (від 0 до максимального значення за 15 хвилин) та систем акумулювання енергії потужністю 2 ГВт.
Віталій Зайченко вважає недоцільним конкурс відразу на весь необхідний обсяг високоманеврової генерації, тому конкурс буде проводитися з пропорційним розбиванням по рокам. Орієнтовна вартість швидкої генерації складатиме 700 USD/1 кВт. Найближчим часом в експлуатацію введуть 200 МВт, впродовж 2-х років ще 500 МВт, впродовж 5-ти років решту 1200 МВт. Для подальшої інтеграції енергетичної системи України в ENTSO-E потрібно 200 МВт у енергосховищі.
Звіт передбачає тенденції у розвитку наступних видів генерації:
- зменшення потужності теплогенерації;
- прискорене впровадження відновлюваних джерел енергії;
- 20% від потужностей відновлюваних джерел енергії для балансування;
- мінімальний розвиток гідроенергетики.