Новини компанії

Оновлення Методики встановлення граничних цін

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 13-го березня під час засідання схвалила Методику зі встановлення граничних цін на балансуючому, внутрішньодобовому ринках та на ринку “на добу наперед”.


Згідно оновленого проекту Методики, цінові обмеження можуть застосовуватися за умови істотного коливання ціни. Істотним визначається коливання, якщо середньозважена ціна на ринку “на добу наперед” за декаду змінилася на 10% або більше порівняно із попередньою декадою, а для балансуючого та внутрішньодобового ринків ціна змінилася на 20%.


Проект Методики пропонує визначити максимальну граничну ціну на ринку “на добу наперед” у певну годину як мінімальне значення зі 2500 грн за МВт*год та максимальне серед індикативних цін у відповідну годину попереднього місяця. Для ринку “на добу наперед” індикативну ціну визначають як мінімальне значення на ринках Угорщини, Румунії та Словаччини за відповідний розрахунковий період.


На ринку “на добу наперед” мінімальна гранична ціна встановлена у розмірі 10 грн за МВт*год.


Максимальну граничну ціну на балансуючому та внутрішньодобовому ринках визначають як мінімальне значення зі 2500 грн за МВт*год та максимальну ціну серед індикативних цін для внутрішньодобового та балансуючого ринків у відповідну годину попереднього місяця. Індикативну ціну для внутрішньодобового та балансуючого ринків визначають як найбільше значення серед цін на ринку “на добу наперед” Румунії, Словаччини та Угорщини за відповідний розрахунковий період.


Мінімальна гранична ціна на балансуючому ринку встановлюється як 55% від ціни на ринку “на добу наперед” відповідного розрахункового періоду.

2021-05-26 11:25