Новини компанії

НКРЕКУ сертифікувала Укренерго як оператора системи передачі європейського зразка

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, сертифікувала НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі європейського зразка за моделлю ISO.

Секретаріат Енергетичної спільноти підтвердив відповідність цього рішення Третьому енергопакету ЄС. Завдяки сертифікації Укренерго може офіційно стати членом організації ENTSO-E, яка об'єднує 42 оператори системи передачі із 35 країн Європи.

Сертифікація Укренерго – одна з головних передумов інтеграції української енергосистеми до європейської (ENTSO-E), яка запланована на 2023 рік. Сертифікація також є вимогою Закону України "Про ринок електроенергії" та директиви ЄС 2009/72, імплементація якої входить до міжнародних зобов'язань України. Інтеграція в ENTSO-E дозволить диверсифікувати імпорт/експорт електроенергії, розширить ринок збуту для української генерації, зокрема атомних електростанцій (АЕС). Споживачі Закарпатської, частини Івано-Франківської та Львівської областей (Бурштинський енергоострів) матимуть доступ до електроенергії з АЕС.

 За розрахунками Укренерго, прямий економічний ефект від цієї інтеграції становитиме 1,5 млрд доларів на рік. «Вже найближчим часом від «Укренерго» буде подано заявку на набуття статусу члена-спостерігача (observer-membership) в ENTSO-E. Такий статус дозволить НЕК «Укренерго» брати участь у засіданнях Регіональної групи ENTSO-E «Континентальна Європа». Наші представники також зможуть увійти до робочих та експертних груп ENTSO-E, що займаються питаннями розвитку ринку електроенергії, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, інтеграції ВДЕ та багатьох інших. Це означає, що для Укренерго ще до переходу на паралельну роботу з європейською мережею відкриється можливість стати причетним до формування внутрішніх політик ENTSO-E», – зазначив голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький.

Крім цього, фахівці «Укренерго» зможуть отримати доступ до інформаційних платформ та ІТ-інструментів, якими користуються оператори систем передачі ENTSO-E. Серед них платформи для обміну даними в режимі реального часу, що дозволяють оперативно реагувати на зміни в умовах роботи мережі, ефективно проводити оперативне планування та інше.