Новини компанії

Гравітаційний накопичувач енергії

Конструкція гравітаційного накопичувача Energy Vault, який отримав назву EVx, не зазнала істотних змін з моменту презентації у 2018 році. Система являє собою баштовий кран з 6 стрілами, яка постійно будує навколо себе вежу з великих композитних блоків, а потім розбирає її.

Відео, як працює гравітаційний накопичувач енергії EVx можна переглянути тут.

Коли блоки піднімаються за допомогою електродвигунів, електрична енергія перетворюється на потенційну, яка може зберігатися необмежено довго. Причому місткість такого акумулятора не зменшується з часом, як у хімічного. Якщо потрібно використовувати накопичений енергетичний запас, блоки опускають, і вони перетворюють свою потенційну енергію в електрику, розкручуючи мотори крана через троси.

Як стверджує Energy Vault, блоки для EVx виготовляються з будь-якого доступного ґрунту і промислових відходів. Наприклад, з одержуваної при спалюванні вугілля золи, непридатних для перероблення залишків гірських порід або старих лопатей вітрогенераторів.

Перший гравітаційний накопичувач Energy Vault, призначений для комерційного використання, був запущений торік. У квітні поточного року компанія почала виробництво нової версії системи EVx.

За словами розробника, загальний ККД перетворення енергії в установці становить 80-85%, а її технічний ресурс перевищує 35 років. Масштабна модульна конструкція крана дозволяє створювати акумулятори місткістю до декількох гігават-годин.

EVx розрахована в першу чергу на високоефективну віддачу великої потужності протягом 2-4 годин. Але при необхідності систему можна розширити, щоб накопиченої в ній енергії вистачало на 5-24 годин «розрядки».

Вперше стартап Energy Vault представив систему накопичення енергії у вигляді веж з композитних блоків майже 3 роки тому. Тепер компанія повідомила про отримання чергових інвестицій на суму 100 млн доларів.

Залучені кошти підуть на створення гравітаційних акумуляторів в Європі, США, на Близькому Сході та в Австралії. Запуск будівництва першої системи в Америці запланований на кінець цього року, а уже в наступному, компанія має намір приступити до розміщення своїх установок і в інших регіонах.

Останнім часом пошук альтернатив літієвим акумуляторам стає все більш популярним. Це створює сприятливі умови для розвитку працюють в цьому напрямку компаній, таких як пропонують гравітаційні батареї Energy Vault і Gravitricity, або випускає залізо-повітряні батареї Form Energy.