Новини компанії

Регулятор зняв з огляду рішення щодо прайс-кепів на короткострокових ринках

Енергорегулятор зняв з розгляду питання, за яким планувалось верхні цінові обмежень на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку з 1 березня залишити на попередньому рівні. Проєкт рішення щодо нових прайс-кепів потребує доопрацювання.

Стверджується, таке рішення було прийнято на засіданні 21 лютого.

Нагадаємо, раніше планувалось залишити верхні граничні ціни на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку з 1 березня на попередньому рівні - 2000 та 4000 грн/МВт-год. Водночас, мінімальне цінове обмеження на ринку «на добу наперед» могло бути знижено до 10 грн/МВт-год.

«Інформація, надана на момент схвалення проєкту рішення щодо істотного коливання, вже не є актуальною… Враховуючи зазначено, пропонуємо це питання зняти з розгляду», - вказав Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

Що раніше пропонувалось:

«Установити граничні ціни з торгового дня 01 березня 2023 року на:

1) ринку «на добу наперед»: максимальні граничні ціни для годин мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) – 2 000 грн/МВт·год та для годин максимального навантаження (з 07:00 до 23:00) – 4 000 грн/МВт·год; мінімальна гранична ціна – 10,0 грн/МВт·год;

2) внутрішньодобовому ринку: максимальні граничні ціни для годин мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) – 2 000 грн/МВт·год та для годин максимального навантаження (з 07:00 до 23:00) – 4 000 грн/МВт·год; мінімальна гранична ціна – 102 % від ціни РДН, визначеної оператором ринку для кожного розрахункового періоду відповідної доби постачання. Якщо така ціна перевищує максимальну граничну ціну на ВДР, то мінімальна гранична ціна дорівнює максимальній граничній ціні ВДР;

3) балансуючому ринку: максимальна гранична ціна – 125 % від ціни РДН, визначеної оператором ринку для кожного розрахункового періоду відповідної доби постачання; мінімальна гранична ціна – 10,0 грн/МВт·год», - йшлося в попередньому проєкті постанови.

Як повідомляє ExPro, зараз на ринку «на добу наперед» діє вище мінімальне цінове обмеження - 1 378,97 грн/МВт-год для годин мінімального навантаження, 2 646,25 грн/МВт-год - для годин максимального навантаження.

Учасники ринку на засіданні поділились своїми думками щодо рішення по прайс-кепам.

«На нашу думку, як «Оператора ринку», кон'юнктура ринку, з періоду схвалення проекту рішення, яке сьогодні розглядається на засіданні комісії змінилась, відповідно, і рішення комісією має бути розглянуто повторно», - вказав Олександр Гавва, генеральний директор АТ «Оператор ринку».

«Вся генерація працює збитково, що на газу, що на вугіллі. Тому просимо ще раз розглянути це питання з генерацією», - вказав Олег Ларіонов, виконавчий директор ПАТ «Донбасенерго».

«В нас дуже швидко змінюється ситуація, від дефіциту до профіциту. Зараз реалії зовсім інші. Ми вчора направили вам (редю - до Регулятора) про те, що ми підтримуємо збільшення прайс-кепів і хочемо зважено прийти до таких питань на ринку», - вказав директор з комерційної діяльності ПрАТ «Укргідроенерго», Богдан Сухецький.