Новини компанії

США пообіцяли вполовину скоротити викиди, ЄС – стати вуглецево-нейтральним

Сполучені Штати мають намір до 2030 року на 50% скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу в порівнянні з рівнем 2005 року. Про це під час дводенного кліматичного саміту у Вашингтоні заявив президент Джо Байден.


Він також закликав інших світових лідерів об'єднати зусилля в боротьбі із загальною проблемою глобального потепління, повідомляє Elektrovesti.net.


Через пандемію саміт, в якому беруть участь 40 керівників держав і глав урядів, проходить в режимі онлайн-конференції. Очікується, що основними темами заходу стануть інноваційні підходи до боротьби з глобальним потеплінням клімату, а також економічні перспективи заходів з боротьби з підвищенням температури на планеті.


Про зниження викидів на 50% команда Байдена остаточно домовилася на нараді вранці в середу, 21 квітня. Вони також наголосили, що «оскільки ці кліматичні цілі є частиною домовленостей Паризької угоди по клімату, до якого США знову приєдналися після вступу Байдена на посаду президента, вони не є обов'язковими». З огляду на це поки адміністрація президента не представила конкретний план того, як саме США збираються досягати цих цілей.


Під час свого виступу, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європа збирається стати «першим у світі кліматично нейтральним континентом». Вона повідомила про те, що 21 квітня Європарламент і 27 країн-членів ЄС узгодили перший кліматичний закон ЄС (Europe's first-ever Climate Law), який дозволить остаточно закріпити цілі, зазначені в так званій «Європейської зеленій угоді» (European Green Deal), а саме: досягти нейтрального рівня викидів вуглекислого газу в атмосферу до 2050 року.


Своєю чергою, канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що Німеччина скоротила викиди вуглекислого газу на 40% у порівнянні з 1990 роком, і пообіцяла, що її країна і далі буде робити свій внесок, щоб ЄС досяг запланованого зниження викидів до 2030 року на 55%. ФРН, за її словами, буде продовжувати інвестувати в розвиток відновлюваних джерел енергії. За її даними, у 2020 році 46% електроенергії в ФРН було вироблено з «зелених» джерел.