Новини компанії

Що таке Net Billing та чим це цікаво для споживачів?

Наприкінці 2021 року, Міністерство енергетики України повідомляло про розробку нової системи підтримки малої розподіленої генерації Net Billing, яка застосовуватиметься лише для нових просьюмерів (генеруючі споживачі).

Основними кандидатами на цю роль є комерційні та промислові організації, завдяки своїм великим розмірам, високій варіативності споживання енергії та здатності оперувати великими обсягами електрики. Найпоширеніший спосіб виробництва електроенергії – сонячні панелі, що встановлюються на даху. В офісах компаній, як правило, є дахи, парковки та невикористані площі, де можна розмістити сонячні системи, що коштують дешевше та перевищують за розміром панелі для житлових будинків.

В результаті впровадження такої системи споживачі електроенергії матимуть можливість компенсувати власне споживання завдяки встановленню об'єктів відновлюваної енергетики, а надлишки електроенергії продавати за ринковою ціною постачальникам.

Кошти від продажу ресурсу будуть зараховуватися на рахунок споживача, а коли його споживання буде більшим за генерацію, вони будуть списуватися за ціною постачання електроенергії споживачеві.

Впровадження нової системи дасть поштовх розвитку розподіленої генерації. Net Billing буде орієнтований на компенсацію саме власного споживання та зменшить обсяг перехресного субсидування за рахунок інших споживачів.