Новини компанії

Вимоги до високоманеврової генерації

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля анонсували конкурс на будівництво високоманеврової генерацїі, який планують провести восени 2020 р. У національній енергетичній компанії “Укренерго” вважають, що високоманевровою має бути газова пікова генерація, яка може автоматично регулювати частоти та здійснювати вісім пусків і вісім зупинок за добу.


Володимир Кудрицький, тимчасово виконуючий обов’язки голови компанії “Укренерго”, повідомив, що високоманеврова генерація повинна забезпечити вторинні автоматичні резерви і, ймовірно, з часом і первинні. Генерація повинна мати швидку реакцію на збудження і високий набір швидкості потужності. Ці функції насамперед можуть виконувати газові пікові електростанції.


На першому аукціоні планують вивести потужність у 500 МВт (із них 100 МВт — острів Бурштинської теплоелектростанції).


Такі лектростанції нададуть можливість комфортніше проходити нічний режим, інтегрувати більшу кількість відновлюваних джерел і підняти базову генерацію компанії “Енергоатом”.


За словами Володимира Кудрицького, в енергетичній системі наразі є тільки напівпікова генерація, яка вночі частково залишається навантаженою для подальшого підвищення потужності при проходженні вечірнього і ранкового піків. Повинні бути створені та введені в експлуатацію системи акумулювання енергії. Системи акумулювання енергії можуть бути використані як первинний резерв, а в майбутньому, при подешевшанні таких технологій, - для згладжування добового графіку навантажень.