Новини компанії

Укренерго виконало ключові заходи задля інтеграції енергосистеми України

Інтеграція ОЕС України в ENTSO-E є ключовою стратегічною метою Укренерго і складником Угоди про асоціацію Україна - ЄС. Інтеграцію мереж повністю підтримує Європейський Союз.

Як повідомляє НЕК «Укренерго», що за підсумками 2020 року було повністю завершений збір і підготовка даних для створення математичної моделі енергосистеми України та дослідження її статичної та динамічної стійкості при синхронній роботі з енергосистемою Європи.

У жовтні 2020 року фінальна частина набору даних для проведення таких досліджень була передана Консорціуму ENTSO-E, до складу якого входять шість європейських ОСП:
  • 50Hertz (Німеччина),
  • PSE S.A. (Польща),
  • MAVIR (Угорщина),
  • SEPS (Словаччина),
  • Transelectrica (Румунія),
  • EMС (Сербія).

Консорціум підтвердив достатність даних і в другій половині 2021 року має завершити дослідження статичної та динамічної стійкості енергосистеми та визначити технічну можливість синхронної роботи ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

В рамках підготовки ОЕС України до синхронізації з ENTSO-E у 2020 році Укренерго реалізувало ряд проектів по будівництву і реконструкції мереж для підвищення надійності живлення прикордонних районів і роботи інтерконекторів.

Спільно з компанією Siemens Ukraine Укренерго завершило I етап проектування дизайну нової системи диспетчерського управління та збору даних (SCADA), яка дозволить вийти на якісно новий рівень диспетчерського управління ОЕС України з високим рівнем інформаційного захисту та відповідати вимогам ENTSO-E.

Ще однією обов'язковою умовою інтеграції ОЕС України в ENTSO-E є наявність експлуатаційних угод і угод про аварійну взаємодопомогу між Укренерго та сусідніми європейськими ОСП.

Одне з найважливіших завдань інтеграції України залишається проходження сертифікації як незалежного оператора систем передачі. Це формально дозволить Укренерго стати повноцінним учасником європейського енергооб'єднання.