Як повідомляє НЕК «Укренерго», що за підсумками 2020 року було повністю завершений збір і підготовка даних для створення математичної моделі енергосистеми України та дослідження її статичної та динамічної стійкості при синхронній роботі з енергосистемою Європи.
У жовтні 2020 року фінальна частина набору даних для проведення таких досліджень була передана Консорціуму ENTSO-E, до складу якого входять шість європейських ОСП:
- 50Hertz (Німеччина),
- PSE S.A. (Польща),
- MAVIR (Угорщина),
- SEPS (Словаччина),
- Transelectrica (Румунія),
- EMС (Сербія).
Консорціум підтвердив достатність даних і в другій половині 2021 року має завершити дослідження статичної та динамічної стійкості енергосистеми та визначити технічну можливість синхронної роботи ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.
В рамках підготовки ОЕС України до синхронізації з ENTSO-E у 2020 році Укренерго реалізувало ряд проектів по будівництву і реконструкції мереж для підвищення надійності живлення прикордонних районів і роботи інтерконекторів.
Спільно з компанією Siemens Ukraine Укренерго завершило I етап проектування дизайну нової системи диспетчерського управління та збору даних (SCADA), яка дозволить вийти на якісно новий рівень диспетчерського управління ОЕС України з високим рівнем інформаційного захисту та відповідати вимогам ENTSO-E.
Ще однією обов'язковою умовою інтеграції ОЕС України в ENTSO-E є наявність експлуатаційних угод і угод про аварійну взаємодопомогу між Укренерго та сусідніми європейськими ОСП.
Одне з найважливіших завдань інтеграції України залишається проходження сертифікації як незалежного оператора систем передачі. Це формально дозволить Укренерго стати повноцінним учасником європейського енергооб'єднання.