Новини компанії

Реєстрація зобовʼязань за договорами з Prozorro: важливі терміни

Не пропустіть строки реєстрації бюджетних зобов’язань в Казначействі за договорами, що укладені в результаті проведених процедур через автоматизовану систему Prozorro

Відповідно до абз.1 та 3 п.2.2. Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 02.03.2012 №309 (далі – Порядок №309) Розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання (дата договору, акту, накладної, додаткові угоди до договору) подають до відповідного органу Казначейства документи, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання. За умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг з урахуванням особливостей, визначених законодавством, з або без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель/ /електронних каталогів для закупівлі товарів розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр відповідно до абзацу першого цього пункту протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).

Відповідно до абз.1 та 2 п.2.3. Порядку №309 Органи Казначейства звіряють поданий розпорядником Реєстр та підтвердні документи на предмет відповідності даних, уключених до Реєстру. Підтвердні документи, надані розпорядником бюджетних коштів/розміщені в електронній системі закупівель, опрацьовуються органом Казначейства за захищеними видатками, які потребують проведення процедур закупівель/ спрощених закупівель (крім капітальних видатків), - до 3 операційних днів.

Отже, розпорядник бюджетних коштів має 7 робочих днів для подання документів на реєстрацію бюджетного зобов’язання до Казначейства, а Казначейство має максимум 3 операційні дні для проведення такої реєстрації.