Новини компанії

«Оператор ринку» запустив платформу для роздрібної торгівлі електроенергії

АТ «Оператор ринку», відпрацювавши запити бізнесу, розробив платформу для роздрібної торгівлі електроенергією – RETAIL ENERGY PLATFORM (REP).

Там постачальник має змогу запропонувати свої умови та ціну постачання електроенергії, а споживач – знайти для себе вигідну пропозицію, повідомляється на сайті Оператора ринку. «Практика говорить про те, що лише 0,2% малого бізнесу в Україні купує електричну енергію за складними ринковими алгоритмами: на ринку двосторонніх договорів, ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому та балансуючому ринках. Ті, хто у власності держави, заявляє про наміри придбати е/е через Prozoro. Компанії з приватного сектору, які споживають до 50 тис кВт·год у місяць, контрактують електроенергію у ПУПів – постачальників універсальних послуг, ті, котрі споживають від 50 тис кВт·год до 100 тис кВт·год – у постачальників з регіону ведення бізнесу.

Однак, не всі знають, що ліцензія на право бути постачальником електричної енергії поширюється на всю країну, і споживач може купити у того, хто пропонує найнижчу ціну – незалежно від того, знаходиться виробництво у Львові, чи Харкові», – пояснили у Оператора ринку.
Тож пекарні, молокозаводи, кав’ярні, ресторани, медзаклади, агровиробники, банки, будівельники, виробники печива, морозива, цукерок – будь-який вид малого бізнесу має можливість на REP знайти постачальника, який пропонує нижчу ціну та має гарантовані обсяги постачання.

«20% від загального обсягу споживання електроенергії в державі постачальники купують на майданчику «Оператора ринку». REP – це наше нове ІТ-рішення як легко споживачу знайти свого постачальника. Платформа дозволяє швидко і безплатно знайти потрібні кіловат-години у постачальників – у ліцензованих учасників ринку електричної енергії», – відзначив генеральний директор АТ «Оператор ринку» Олександр Гавва.