Новини компанії

Єврокомісія класифікувала атомну енергетику як перехідне "зелене джерело"

Єврокомісія класифікувала атомну та газову енергетику як перехідні зелені джерела енергії, що сприяють переходу до безвуглецевої економіки. З застереженнями, але як факт. Проте процес дискусій ще не закінчено. Тепер документ має бути затверджений Європарламентом та державами-членами ЄС.

Зазначається, що єдиного погляду на включення газу та атомної енергетики до таксономії немає, але Єврокомісія свій вибір зробила, доповнивши документ обмеженнями та періодами відмови від інвестицій у газові проєкти та ядерну енергетику. Так інвестиції в атомні електростанції дозволені (точніше, підпадають під таксономію) до 2045 року, в газову інфраструктуру - до 2030 року.

Коментуючи документ, Єврокомісар МакГіннес підкреслила, що таксономія ЄС – це інструмент для фінансового сектора, а не енергетичної політики. Це не є інструментом енергетичної політики ЄС. Держави-члени, як і раніше, несуть повну відповідальність за прийняття рішення про власний енергетичний баланс. Це вказівник для ринку приватних інвестицій на шляху до сталого розвитку.