Новини компанії

В ЄС планують визнати особливий правовий режим для української електроенергії

Механізм вуглецевого коригування імпорту (Carbon Border Adjustment mechanism, СВАМ) має намір визнати особливий правовий режим для української електроенергії.

Про це заявив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка з посиланням на оприлюднений проєкт регламенту.

"Перша перемога кліматичної дипломатії. СВАМ визнає особливий правовий режим України", - написав він.

"Оприлюднений сьогодні проєкт регламенту по СВАМ в параграфі 47 преамбули відзначає особливий правовий режим країн, які є сторонами угод про асоціацію, що містять поглиблене і всеосяжну угоду про вільну торгівлю. Таких країн три - Україна, Молдова і Грузія. - додав торгпред.

При цьому Качка зазначив, що виключення застосовується тільки до електроенергії.
"Металургія, добрива та цемент і далі підпадають під СВАМ ", - зазначив торгпред, додавши, що роботу над адвокацією потрібно продовжувати.

"Так, в Україні є промислові та енергетичні об'єкти, які можуть налякати всіх своїми викидами. Але очевидно, що у нас все не так погано. І українське суспільство, політики та бізнес прагнуть до кліматично дружньої модернізації. І я впевнений, що ми будемо кліматично нейтральними до 2050 року. Разом з ЄС ", - підкреслив він.