Новини компанії

Що буде з цінами та тарифами на електричну енергію?

Привіт! Два місяці поспіль кожен з нас має набагато більше питань, ніж відповідей на них. Часто наша команда отримує прохання пояснити ситуацію, пов'язану з оплатами та тарифами на послуги. Отже, сьогодні ми відповімо на питання щодо цін та тарифів на електричну енергію, як вони зміняться та на що звернути увагу.

✅ Для фізичних осіб

Кабінет Міністрів України зберіг дію ПСО (покладення спеціальних обов’язків) на ринку електроенергії щодо населення до кінця жовтня 2022 року і, відповідно, тарифи у розмірі 1,44 грн/кВт-год для місячного обсягу споживання 250 кВт-год включно та 1,68 грн/кВт-год понад цей показник.

Відповідне рішення про продовження дії було опубліковано на сайті уряду 16 квітня 2022 року. Нагадуємо, що постанова про дію ПСО мала діяти до 30 квітня 2022 року.

"Опалювальний сезон проведений успішно попри все. Попри всі «вангування» тарифи не зросли. Віялових відключень не було. Постачання не зривалося навіть у воєнний час…. Продовжуємо щонайменше на наступні півроку дію тарифу на електрику в розмірі 1 грн 44 коп. за кіловат для тих, хто споживає менш як 250 кіловатів. Це 80% наших громадян", - повідомив президент Володимир Зеленський.

✅ Для юридичних осіб

Ціна на електричну енергію для бізнесу містить декілька складових: ринкова ціна електроенергії, тариф на послуги з передачі, тариф на послуги з розподілу та тариф на послуги постачальника.

НКРЕКП встановила нові рівні мінімальних цінових обмежень на ринку «на добу наперед» (РДН) починаючи з 28.02.2022. Згідно з п. 4 та п. 6 постанови НКРЕКП від 25 лютого 2022 року № 332, визначені наступні мінімальні цінові обмеження:

- для годин мінімального навантаження (період з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) – 1,38 грн/кВт.год;
- для годин максимального навантаження (період з 07:00 до 23:00) – 2,65 грн/кВт.год;

Оскільки пропозиція на РДН продовжує перевищувати попит, то ціна на ринку протягом всього березня формується по його мінімальному обмеженню.

Стосовно тарифу на передачу голова НЕК “УКРЕНЕРГО” Володимир Кудрицький запевнив, що поки питання щодо підвищення не розглядається. Необхідно побачити, якими взагалі будуть збори коштів з ринку. Без цього якимось чином змінювати цей тариф завчасно (сьогодні тариф на передачу складає 0,35 грн/кВт.год.

Ситуація з тарифами на розподіл складніша. Різні оператори систем розподілу (обленерго) зазнали різного розміру збитків від пошкоджень енергомереж. Витрати на відновлення та заміну такого обладнання сягає десятків мільйонів гривень. Рішення щодо будь-якої зміни тарифів на розподіл буде розглядатися окремо по кожному випадку ОСР з урахуванням всіх обставин. Розраховуємо на підтримку західних партнерів у відновленні зруйнованих енергетичних мереж.

Компанія Energy 365 докладає значних зусиль, аби ціни на електричну енергію для її споживачів були максимально прозорими.

Якщо у вас є додаткові питання - пишіть нам у коментарі або Direct. А поки що продовжуємо разом наближати Україну до Перемоги!