Новини компанії

Нинішній обвал цін на електроенергію загрожує інтеграції української енергосистеми до ЄС

Обвал цін на оптовому ринку електроенергії може стати на заваді успішному проходженню тестового відключення української енергосистеми від Білорусі в рамках підготовки до синхронізації з ENTSO-E. Про це заявила колишній голова Міністерства енергетики Ольга Буславець.

"Я говорила, що перед початком ізольованої роботи, за оцінками фахівців НЕК "Укренерго", на складах ТЕС має бути не менше 1 млн тонн вугілля, які на сьогодні становлять 0,7 млн ​​тонн. В умовах обвалу цін на оптовому ринку електроенергії (про це я писала в попередньому повідомленні), контрактувати та везти дороге імпортоване вугілля стає неможливо”, - повідомила ексглава міністерства.

Робота енергосистеми в ізольованому режимі намічено на 24-26 лютого.

Крім того, за словами Буславець, одна з ключових вимог щодо синхронізації з ENTSO-E – забезпечення стабільного фінансового стану системного оператора НЕК "Укренерго".

На початок грудня дебіторська заборгованість "Укренерго" становила 18 млрд грн, а кредиторська - 24 млрд грн. Тобто 6 млрд грн не має джерела погашення. Тариф "Укренерго" та на 2022 рік, за словами експерта, не збалансований. НКРЕКУ не включено оплату всієї прогнозної товарної продукції ВДЕ 2022 року.

"Якщо найближчим часом Регулятор не стабілізує ціни на ринку електроенергії й не забезпечить збалансований тариф "Укренерго" на передачу та диспетчеризацію, ситуація погіршуватиметься. Зокрема, може виникнути загроза довгоочікуваної синхронізації з ENTSO-E з подальшою інтеграцією енергоринків", - наголосила Буславець.