Новини компанії

"Укренерго" оголосило дату ізольованого режиму для енергосистеми України

Перший етап випробування енергосистеми України в ізольованому від енергосистем Росії, Білорусі та мережі ENTSO-E режимі призначено на 24-26 лютого 2022 року.

На той час ОЕС України буде об'єднана з «островом Бурштинської ТЕС», дві частини енергосистеми України працюватимуть синхронно, повідомляється на сайті НЕК «Укренерго».

Робота в ізольованому режимі – випробування, яке проводиться у рамках підготовки до синхронізації об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Вона передбачена Угодою про умови майбутнього об'єднання української та європейської енергосистем і має проводитись у два етапи: у зимовий та літній період.

На час ізольованої роботи 24-26 лютого буде об'єднано торгові зони ОЕС України та «острова Бурштинської ТЕС». Відповідно, Бурштинська ТЕС та всі інші українські виробники електроенергії у зазначений період працюватимуть у єдиній торговій зоні.

Системний оператор досяг усіх необхідних домовленостей з операторами системи передачі РФ і РБ про тимчасове припинення паралельної роботи та повернення до неї. Усі дії НЕК «Укренерго» відповідають умовам договорів щодо паралельної роботи з ОСП суміжних країн.

«Робота в ізольованому режимі – не стрес-тест для енергосистеми. Ціль випробувань – продемонструвати здатність енергосистеми підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи. Тестування передбачає почергове проведення відключення генерації та навантаження», – пояснили в Укренерго.

Оператор вжив усіх необхідних заходів для забезпечення повноцінного функціонування електроенергетичного ринку в режимі однієї торгової зони під час ізольованої роботи. Зокрема, проведено переналаштування у Системі управління ринком (Market management system – MMS) та інші необхідні заходи.

Проведено роботи із забезпечення безперебійного функціонування балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг під час роботи ОЕС України в ізольованому режимі. Диспетчерський центр НЕК «Укренерго» довів до постачальників допоміжних послуг (виробників електроенергії) необхідні обсяги резервів, які при випробуванні необхідно забезпечити на кожному енергоблоці.