Новини компанії

Балансуюча група, у яку ви вступили, збанкрутувала. Що робити?

Сьогодні ми хочемо пояснити, як діяти у даній ситуації, виникнення якої наразі спостерігається досить часто.

✔️Насамперед в умовах воєнного часу і нестабільної економічної ситуації в країні задля оперативного контролю статусу учасника ринку (сторони, яка відповідальна за баланс (СВБ)) необхідно постійно здійснювати моніторинг списків учасників ринку, яким надано статус "Переддефолтний"/"Дефолтний" на сайті НЕК “УКРЕНЕРГО”

Якщо ваша СВБ має статус “Преддефолтної” понад 2 дні, її буде віднесено до категорії “Дефолтної”. І вже через один день ваша компанія змінить власний статус на ринку як сторона, відповідальна за баланс. Це відбудеться оскільки ОСП має право в односторонньому порядку поновити дію договорів про врегулювання небалансів електричної енергії для всіх учасників балансуючої групи, які входять до складу балансуючої групи СВБ, що не виконує вимоги Правил Ринку. Про це члени балансуючої групи повинні бути повідомлені за 1 робочий день до настання таких змін.

✔️ У випадку, якщо вашу компанію було/буде заздалегідь повідомлено зі сторони СВБ про намір розформувати балансуючу групу з підстав неможливості таким СВБ виконувати свої фінансові зобов’язання, задля владнання усіх фінансових питань та проведення остаточних розрахунків, які виникли під час перебування у складі СВБ, потрібно переглянути умови договору про участь у балансуючій групі щодо припинення договору за ініціативою ОСП шляхом поновлення дії договору про врегулювання небалансів електричної енергії у разі невиконання СВБ вимог цих Правил Ринку.

✔️Важливим фактором є визначення дня, коли ваша компанія знову отримає статус СВБ. Так ви зможете спланувати зміну на іншу СВБ на ринку та уникнути ситуації повернення до фінансово-розрахункових операцій з ОСП з врегулювання небалансів.
Якщо ви вирішите бути самостійною СВБ, завчасно подбайте про наявність обігових коштів на рахунках з метою надання фінансових гарантій і оплати небалансів для можливості безперешкодно вести діяльність на ринку двосторонніх договорів та/або як постачальника.

Отже, важливо не допускати ситуацій, коли повідомлення про набуття вашою СВБ статусу «Дефолтний» стане відомо вам постфактум. Адже це може спричинити негативні наслідки на ринку для вас як Постачальника/Трейдера, і для ваших контрагентів.

Сподіваємось, дана інформація допоможе вам уникнути неприємних ситуацій та допоможе правильно систематизувати діяльність компанії.

Слава Україні!