Новини компанії

Президент підписав закон про зелену трансформацію

Президент Володимир Зеленський підписав комплексний Закон щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України.

Як повідомлялося раніше, 30 червня Парламент проголосував за цей закон в цілому. За - 279 депутатів. Ініціаторами законопроєкту є Андрій Жупанин, Андрій Герус та інші.

Як зазначав Жупанин, планується запровадити механізм функціонування гарантій походження електричної енергії з відновлюваних джерел енергії. Також, законопроєктом стимулюється широке залучення середнього бізнесу до підвищення енергетичної безпеки України.

«Ми знімаємо бар’єри входу в енергетичний ринок для категорії активних споживачів – побутових, малих непобутових, непобутових споживачів. Законопроект запроваджує механізм самовиробництва, який дозволяє поставити невеличку електростанцію для забезпечення власного споживання, а неспожиту електроенергії продавати постачальнику за ринковою ціною. При цьому споживач не має отримувати ліцензію, ставати учасником ринку, здійснювати якісь додаткові платежі, крім того такий споживач не буде платити тарифи на передачу та розподіл електричної енергії, яку він споживає», - пояснював він.

Також, мають бути створені умови для проведення аукціонів з розподілу квот для підтримки ВДЕ.

Раніше Андрій Жупанин вказував, що цей закон можна вважати певною «реформою ринку».

«По-перше, корегуються механізми, які до цього не працювали, і сподіваюсь, вони запрацюють. Також, обговорюється важливий механізм гарантій походження. В контексті євроінтеграції це важливий крок для України… Мені здається що це доволі потужний законопроєкт, який дозволить нам реалізувати частково ту ідею енергетичної децентралізації, про яку говорив Президент Зеленський», - говорив він.