Новини компанії

НКРЕКП скасує вимогу про закупівлю електроенергії на ринку для "Укренерго" і Обленерго

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), планує скасувати нижню граничну межу обов'язкової покупки електричної енергії для покриття технічних втрат на ринку "на добу вперед" (РДН) для оператора системи передачі НЕК "Укренерго" і операторів системи розподілу.

Відповідний проєкт постанови планується розглянути на засіданні регулятора 1 вересня.

Згідно з обґрунтуванням до документа, таке рішення планується прийняти через підвищення цін на ринку "на добу вперед". Зокрема, в серпня ціна електроенергії на РДН виросла на 44% в порівнянні з липнем.

У НКРЕКП відзначають, що скасування обов'язкової покупки електроенергії оператором системи передач і операторами мереж розподілу дозволить забезпечити беззбиткову діяльність учасників ринку електричної енергії.

Нагадаємо, НКРЕКП 8 серпня знизила нижню граничну межу для покупки електричної енергії операторами для компенсації технологічних втрат до 30%.

До цього ОСП і ОСР були зобов'язані купувати 95% електроенергії для покриття власних технологічних втрат, таке рішення приймала НКРЕКП на засіданні 4 липня після рекордного падіння ціни на РДН в об'єднаній енергосистемі України.