Новини компанії

Як споживачу працювати в умовах нового ринку електричної енергії

Як вже не раз згадувалося, з 1 липня повинен запрацювати новий ринок електричної енергії, який буде включати в себе різні сегменти – ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, ринок двосторонніх договорів, балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг.


Існуюча модель, в якій існує єдиний оптовий покупець електричної енергії (ДП «ЕНЕРГОРИНОК») перестане функціонувати. Натомість нас чекає ринок вільних цін, купівля електричної енергії на біржах, а також прямі договори з виробниками.


Слід зазначити, що згідно даних із країн ЄС, волатильність  цін на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку значно більше, ніж на ринку двосторонніх договорів. 


Так, для постачальників, як і для кінцевого споживача, можна відмітити певні переваги прямих контрактів. Основною перевагою є менші цінові коливання на електричну енергію, що у свою чергу  дозволяють споживачу точніше планувати доходи і витрати. Постачальник же зможе точно прогнозувати собівартості електричної енергії.


У країнах, де запроваджені прямі контракти із виробниками, за двосторонніми договорами продається 70-80 % усієї виробленої електричної енергії.


На ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку здійснюється купівля електроенергії найближче до моменту поставки. 


Отже, з метою зниження затрат на купівлю електричної енергії споживачам  необхідно:


— Установити на підприємстві засоби вимірювальної техніки з можливістю реалізації функцій погодинного обліку та/або дистанційного зчитування даних з точки комерційного обліку;


— Використовувати спеціальні програми, які допомагають спрогнозувати графіки свого споживання (поширена практика великих споживачів в ЄС);


— Працювати з професійною та надійною електропостачальною компанією, яка зможе враховувати індивідуальні технологічні характеристики своїх споживачів.