Новини компанії

Імпорту електроенергії з Російської Федерації та Білорусі з 1 листопада не буде

Імпорту електроенергії з Російської Федерації та Білорусі з 1 листопада не буде, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

"Імпорту електроенергії з Російської Федерації з 1 листопада не буде, Компанія Інтер РАО 20 жовтня оголосила аукціон на продаж електроенергії, але 21 жовтня відповідний аукціон було скасовано. Також з 1 листопада не буде імпорту е/е з Білорусі, відповідні аукціони на продаж електроенергії були скасовано", – написав він у своєму Телеграм-каналі у суботу, 30 жовтня.

Раніше Герус повідомив, що РФ зупинила з 1 листопада постачання в Україну енергетичного вугілля марки А (антрацит) та Т ("тощий" з російської). Вугілля цих марок завозили ДТЕК, "Донбасенерго", а також "Технова", що об'єднує Дарницьку, Сумську та Чернігівську ТЕЦ.

Росії потрібно "приділяти особливу увагу" забезпеченню внутрішнього попиту на енергетичне вугілля, тому було ухвалено рішення про припинення постачання цього ресурсу в Україну, повідомили "Інтерфаксу" у пресслужбі Мінекономрозвитку РФ.

На аукціоні НЕК "Укренерго" щодо розподілу пропускної спроможності міждержавних перерізів на листопад "Енергоатом" викупив майже всю доступну потужність із перетину з Білорусі для імпорту електроенергії з цієї країни у листопаді – 885 МВт із запропонованих 900 МВт. Другий переможець аукціону - ТОВ "Електро Ком'юніті" - закріпив за собою потужність 15 МВт.

2200 МВт потужності перерізу Росія-Україна поділили між собою 8 компаній.