Новини компанії

Зміна постачальника за 3 дні

Ні, ми не жартуємо. Тепер кожен споживач може перейти до іншого постачальника електроенергії за 3 дні. Експерт Energy 365 розповів про усі нюанси!

За загальним правилом зміна електропостачальника за ініціативою споживача має бути завершена у строк не більше трьох тижнів з дня повідомлення таким споживачем про намір змінити електропостачальника.

На вимогу споживача зміна електропостачальника повинна бути завершена за скороченим правилом у строк не більше 3 календарних днів при наявності однієї з наступних умов:


забезпечення зчитування фактичних показів приладу (приладів) вимірювальної техніки споживача автоматизованою системою комерційного обліку;

отримання оператором системи (адміністратором комерційного обліку (даних, інформації, тощо) погодження споживача з попереднім та новим постачальниками прогнозних даних про покази приладу (приладів) вимірювальної техніки на дату зміни електропостачальника відповідно до 4-го рахунка попереднього електропостачальника про авансовий платіж чи попередню оплату.

У такому разі зміна записів у реєстрах точок комерційного обліку електропостачальників здійснюється протягом однієї години робочого дня. Отримання адміністратором комерційного обліку запиту на зміну постачальника, який надсилається новим постачальником протягом 3-х робочих днів з дня отримання запиту на зміну від споживача або в інший узгоджений сторонами термін».

У разі зміни електропостачальника за скороченою процедурою прогнозні дані про покази приладу (приладів) вимірювальної техніки на дату зміни електропостачальника погоджуються з попереднім електропостачальником.

Таким чином, коли споживач віднесений до групи «А» (наявні прилади зчитування) на вимогу споживача, останній може змінити постачальника протягом 3 днів. Споживачі групи «Б» таку зміну можуть провести тільки за згодою нового та старого постачальника.