Сполучені Штати Америки готові сприяти у забезпеченні стабільності постачання енергоресурсів в Україну, зокрема, для атомної енергетики, та посиленні енергетичної безпеки країни.
Про це сказала тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін під час зустрічі з міністром енергетики Германом Галущенком.
Очільник Міненерго нагадав, що РФ заблокувала постачання в країну вугілля залізницею. Україна переорієнтувалася на інші джерела імпорту, і наразі основний шлях постачання вугілля – морський. Також на зустрічі обговорювалася поточна ситуація із суттєвим скороченням обсягів транзиту російського газу.
Галущенко зазначив, що основне навантаження в умовах опалювального сезону 2021-2022 років несе НАЕК "Енергоатом".
У цьому контексті сторони, зокрема, обговорили співпрацю у сфері забезпечення надійної та безперебійної роботи українських АЕС під час опалювального сезону, у тому числі технічної підтримки та стабільного поповнення запасів пального.
Окрему увагу на зустрічі сторони приділили питанню синхронізації енергетичної системи України з європейською ENTSO-E. Позитивний висновок дослідження, проведеного Консорціумом європейських операторів систем передачі (ОСП), щодо можливості синхронізації енергосистем України та Молдови з енергооб’єднанням країн континентальної Європи ENTSO-E – важливий крок на цьому шляху.
Нагадаємо, проведення досліджень статичної та динамічної стійкості енергосистем України та Молдови при синхронній роботі з енергосистемою континентальної Європи передбачено каталогом заходів, який є невід’ємною складовою Угоди про майбутнє приєднання енергосистеми України до енергосистеми країн континентальної Європи ENTSO-E. Дослідження проводилося консорціумом ОСП ENTSO-E, з яким у 2019 році НЕК "Укренерго" підписала відповідний сервісний контракт.
Дослідженням передувала тривала підготовча робота НЕК "Укренерго" впродовж 2019-2020 років на 11 блоках восьми українських ТЕС, ТЕЦ та ГЕС, а також на чотирьох блоках АЕС. Результати досліджень засвідчили: з точки зору статичної стійкості синхронне об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної частини ENTSO-E можливе.