Новини компанії

Україна повністю забезпечена енергоресурсами для проходження ізольованого режиму, – Міненерго

Україна має достатньо енергоресурсів для успішного проходження триденного ізольованого режиму роботи Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) 24-26 лютого та завершення опалювального сезону.

Про це повідомило Міністерство енергетики.

"За наявності достатніх обсягів постачання вугільної продукції на склади ТЕС ОЕС України збалансовано за потужністю. Сумарні запаси енергетичного вугілля в Україні становлять приблизно 1,14 млн тонн. Цих обсягів цілком достатньо для успішного проходження ізольованого режиму та завершення осінньо-зимового періоду 2021/2022 років", – сказано в повідомленні.

Там уточнили, що на 22 лютого накопичено 781 тис. тонн вугільної продукції на складах ТЕС та ТЕЦ, що майже вдвічі перевищує аналогічний показник минулого року (405 тис. тонн). Крім того, у портових складах зосереджено близько 160 тис. тонн, а на суднах у порту "Південний" додатково знаходяться ще до 200 тис. тонн.

При цьому атомна генерація працює 13 блоками з 15 з робочою потужністю 11645 МВт.

У міністерстві також зазначили, що Україна не потребує значних обсягів імпорту електричної енергії з Білорусі для забезпечення операційної безпеки ОЕС України та потреб українських споживачів.

"Водночас запаси газу обсягом 10,45 млрд кубометріву ПСГ України достатні для закінчення опалювального сезону. Крім того, "Нафтогаз" вже розпочав імпорт газу на наступний осінньо-зимовий період", – наголосили в міністерстві.