Новини компанії

Цінова ситуація на українському ринку залежить від 3-х основних факторів

Цінова ситуація на українському ринку електроенергії залежить від трьох основних факторів: обмеженість доступних потужностей через значні пошкодження енергоінфраструктури; відсутність значного обсягу імпорту; збільшення цінових обмежень.

Як зазначають в енергетичній компанії, перший фактор - обмежені доступні потужності в енергосистемі, а також дефіцит потужності в окремі години пікового споживання.

«Це пов’язано зі значними пошкодженнями, яких зазнали всі теплові та більшість гідроелектростанцій внаслідок масованих ракетних обстрілів росіян у минулі осінь-зиму, та відповідними тривалими ремонтами, які наразі проводяться на цих електростанціях для можливості відновлення та підготовки до наступного опалювального сезону», - зазначає прес-служба.

В «Укренерго» пояснюють, що саме ці маневрові потужності (ТЕС та ГЕС) беруть найбільшу участь у забезпеченні покриття зростання споживання у вечірні години. Обсяг доступних потужностей, як базових, так і маневрових, наразі обмежений.

«Тобто зараз на цьому сегменті ринку виробники пропонують незначний обсяг електроенергії, і це впливає на зниження рівня конкуренції. До завершення ремонтної кампанії на енергоблоках ситуація з наявними доступними обсягами потужностей в енергосистемі особливо не зміниться», - вказали в «Укренерго».

Як другий фактор цінової ситуації на ринку електроенергії в «Укренерго» визначають відсутність значного обсягу імпорту, який би міг компенсувати підвищену потребу в електроенергії в окремі години, а також підвищити рівень конкуренції. Як третій - розширення цінових обмежень на оптовому ринку.

«Але чи вплине третій фактор на другий при тимчасово незмінному першому або, іншими словами, чи сприятиме рівень прайс-кепів, які встановив Регулятор для оптового ринку, збільшенню обсягів імпорту електроенергії з Європи, після першого тижня їх дії говорити зарано, треба більше часу й даних для вивчення», - підсумували в операторі системи передачі.

Як повідомили в операторі системи передачі зранку 10 липня, наразі на електростанціях виробляється достатньо електроенергії для забезпечення потреб споживачів. У вихідні споживання було нижче, ніж у робочі дні. Але з початком робочого тижня споживання вже зростає. На сьогодні Диспетчерський центр Укренерго не прогнозує відключень, але наголошуємо на необхідності зменшити споживання електричної енергії у вечірні години доби.