Новини компанії

Оновлення тарифу для експортерів на передачу електроенергії

В Кодексі системі передачі закріплено зобов’язання для експортерів електроенергії на оплату тарифу за передачу. Відповідну постанову прийняли 7-го лютого 2020 р. з метою вдосконалення Кодексу системи передачі.


Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП, повідомив, що плата за передачу існувала й раніше, за допомогою Постанови лише уточнили положення Кодексу, і наразі супровідні технічні документи вдосконалюють. За прийняття змін проголосували майже одностайно — 5 із 6 членів комісії.


Андрій Немировський, заступник голови правління національної енергетичної компанії “Укренерго”, відзначив, що сплата експортерами тарифу за передачу з самого початку закладалася в законі про ринок електричної енергії, тому документ не змінює логіку діяльності ринку.


За словами Андрія Немировського, імпортери електроенергії сплачують даний тариф — він оплачується кінцевим споживачем, а експортери користуються привілеєм та не оплачують послугу з передачі.


Українські експортери наразі не мають можливості функціонувати в рамках європейського Inter-Transmission System Operator Compensation, що надає експортерам та імпортерам компенсацію витрат і технічних втрат. НЕК “Укренерго” подала заявку на приєднання, однак Україна не імплементувала Третій енергопакет, а компанія не сертифікована. Дане рішення має на меті сприяти приєднанню України до системи ENTSO-E. За словами Андрія Немирівського, тариф можна буде змінити або скасувати після приєднання.


У компанії D.Trading, яка здійснює торгівлю енергетичними продуктами, вважають, що експортери не повинні сплачувати тариф на передачу, так як при передаванні електроенергії вони не користуються напряму послугами НЕК “Укренерго”.