Новини компанії

У США розробили дешеву систему зберігання відновлюваної енергії з піску

Проєкт Enduring реалізують вчені з Національної лабораторії з вивчення відновлюваної енергії США. Він передбачає використання кварцового піску, який відрізняється стабільністю і низькою вартістю — всього близько 30−50 доларів за тонну. Система накопичення може бути встановлена практично в будь-якому місці.

Економічна система для тривалого зберігання електроенергії з використанням дешевих накопичувачів тепла і високоефективного енергетичного циклу — саме так розшифровується назва проєкту.

Базова конфігурація системи зберігання енергії має місткість 26 ГВт•год. Коли в мережі з’являється надлишок електроенергії, вона використовується для зарядки накопичувача. Для цього кварцовий пісок пропускають через резистивні нагрівають елементи, в результаті чого його температура підвищується до 1200 ° C. Гарячий матеріал накопичується в термоізольованих бункерах-вежах.

Коли потрібно отримати збережену енергію, в нижній частині бункерів відкриваються отвори, і пісок під дією сили тяжіння висипається в теплообмінник, нагріваючи робочий газ. Його тиск підвищується, і він починає обертати турбіни, від яких працюють електрогенератори. Пісок, який віддав тепло, переміщують назад в бункери, де він зберігається поки не з’явиться можливість знову нагріти його за допомогою дешевої електроенергії з мережі.

За словами вчених, вартість зберігання енергії в Enduring становить 2−4 долари/кВт • год. Причому такі установки можна створювати на основі інфраструктури вугільних і газотурбінних електростанцій, виведених з експлуатації. Крім того, піщані накопичувачі підходять для використання в якості стабільного джерела тепла для промислових підприємств.