Новини компанії

Припинення виробництва ядерної енергії

В світі поступово припиняють роботу атомних електростанцій.


В Німеччині припинили експлуатацію однієї із 7-ми атомних електростанцій, відповідно до плану припинення отримання ядерної енергії до кінця 2022 р.


Філіпсбургська атомна електростанція була від’єднана від мережі 31-го грудня, а ліцензія на діяльність електростанції завершилась опівночі того ж дня.


 

Німеччина, в рамках плану “перехідної енергетики”, має намір відмовитися від викопного палива на користь відновлюваних джерел енергії вже в найближчі десятиліття. На початку 2019 р. уряд погодив припинення виробництва електричної енергії вугільними станціями найпізніше в 2038 р.


Прихильники атомної енергетики вважають, що виведення з експлуатації реакторів стане загрозою для енергетичної безпеки країни та посилить її залежність від газу та вугілля, і імпорту електричної енергії з тих країн, в яких ще є атомні електростанції.


Більше 47% електричної енергії, яка була спожита в Німеччині за перше півріччя 2019 р., забезпечили відновлювані джерела енергії. Атомна енергія з загального обсягу спожитої електроенергії становила 13%.


Філіпсбургська атомна електростанція, реактор якої закрили, почала роботу в 1984 р. неподалік від французького кордону на південь від м. Франкфурт. Її реактор мав потужність 1468 мВт.


Більш старий реактор на тому самому місці був закритий у 2011 р. Бундестаг Німеччини прийняв рішення відмовитися від атомної енергетики після катастрофи на японській “Фукусімі”.


В Швейцарії зупинили атомну станцію, яка пропрацювала 47 років, у грудні 2019 р.


Швеція також у грудні 2019 р. на своїй найбільшій електричній станції один із чотирьох реакторів, який функціонував більше 40 років, через його неприбутковість.


На заході Швеції у 2015 р. за рішенням власників закрили реактор Ringhals 2. Реактор належав шведській енергетичній групі Vattenfall і німецькій енергетичній компанії Uniper. Ringhals — одна із трьох атомних електричних станцій на півночі країни.