Новини компанії

В Україні з 2025 року запровадять торгівлю квотами на викиди парникових газів

На сьогодні у країні відсутня єдина обов’язкова методика розрахунку викидів
З метою скорочення викидів парникових газів та досягнення вуглецевої нейтральності, в Україні, починаючи з 2025 року, запровадять торгівлю викидами парникових газів. Як передає кореспондент "Української енергетики, про це в ході круглого столу про перспективи Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди для громад "Що несе кліматична політика та НВВ2 для місцевого розвитку" заявила заступник міністра екології Ірина Ставчук.

"Планується після 2025 року запуск національної системи торгівлі викидами парникових газів", - сказала Ставчук.

Вона також повідомила, що Міністерство екології завершує роботу з підготовки оновленого національно визначеного внеску в Паризьку угоду.

"По суті, це такий дороговказ цілей на далеку перспективу, до 2030 року - основні трансформації, які мають відбуватися в низці секторів економіки", - зазначила вона.

Нагадаємо, на сьогодні у країні відсутня єдина обов’язкова методика розрахунку викидів.
Триває визначення цілі скорочення викидів до 2030 року і терміну досягнення вуглецевої нейтральності у процесі підготовки другого національного визначеного внеску.

У підсумку, має відбутися зміна підходу до оподаткування викидів парникових газів та цільового використання зібраних коштів. Йдеться про те, що гроші, які будуть надходити у державний бюджет від оподаткування викидів парникових газів на новій базі, матимуть надалі цільове використання. Для цього має бути розроблена методика їх розподілу.