Новини компанії

Нові обмеження та зобов’язання для трейдерів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, зобов’язала національну енергетичну компанію “Укренерго” моніторити угоди на ринках “на добу наперед” та двосторонніх договорів у випадку, якщо було виявлено, що трейдер виставляє на продаж на ринку “на добу наперед” обсяги, які перевищують сумарний обсяг законтрактованої електричної енергії на ринку двосторонніх договорів (враховуючи експорт та імпорт). Трейдер буде на сім днів позбавлятися можливості взяти участь у торгівлі на внутрішньодобовому ринку. Прийняття такого рішення запропонували в компанії “Укренерго”.


Згідно рішення Національної комісії, теплогенерацію зобов’язують за день до продажу електричної енергії подати в компанію “Укренерго” дані про залишок вугілля і законтрактований обсяг газу, собівартість виробленої електроенергії, ремонт обладнання. Продаж електроенергії теплоелектростанціями не може перевищити обсяг, для виробництва якого достатньо палива, такі заявки в компанії “Укренерго” будуть відхиляти.


Як повідомив Дмитро Коваленко, член Національної комісії, рішення прийняли для уникнення маніпуляцій на ринку електричної енергії.