Новини компанії

ДП “Гарантований покупець” не зможе виконати спеціальні зобов’язання

Прес-центр державного підприємства “Гарантований покупець” повідомив, що в окремі години підприємство не буде мати електричної енергії в обсягах, необхідних для забезпечення потреб населення, через обмеження на продаж електроенергії з боку державного підприємства “Енергоатом”.

“Енергоатом” збільшив обмеження на продаж своєї електричної енергії на потреби виконання спеціальних зобов’язань з 25% до 40% за квітень 2020 р. через заборгованість з боку ДП “Гарантований покупець”.

У ДП “Гарантований покупець” повідомили, що через суттєве обмеження на продаж електроенергії підприємству в окремі години не вистачатиме фізичного обсягу електричної енергії, щоб виконати свої спеціальні зобов’язання із забезпечення потреб населення. Підприємству доведеться купувати додаткові обсяги на ринку в пікові години, і бракуватиме коштів, які будуть отримані від продажу несуттєвого вільного обсягу в нічний час.

У прес-центрі ДП “Гарантований покупець” зазначили, що через недостатні обсяги електроенергії збільшиться негативна різниця між доходом та витратами на понад 1 млрд 500 млн грн., через що значно знизиться платоспроможність, зростатиме заборгованість, експоненціально зростатимуть штрафні санкції та дестабілізуються розрахунки на ринку. Зростаючий дефіцит підприємства “Гарантований покупець” буде включено до вартості послуг для національної енергетичної компанії “Укренерго”, що викличе зростання тарифу на передачу.

Компанія “Енергоатом” подала позов до суду на стягнення з ДП “Гарантований покупець” заборгованості в 3 млрд грн.