Новини компанії

Рівень розрахунків “Гарантованого покупця”

Державне підприємство “Гарантований покупець” за перші 20 днів серпня підвищив рівень оплати виробникам з відновлюваних джерел у кілька разів.


Протягом двадцяти днів серпня підприємство оплатило 67% (1 млрд 180 млн грн) від усієї суми за вироблену із відновлюваних джерел електроенергію. Це максимальний показник із березня 2020 р., для прикладу, рівень оплати за липень складав 3.5%.


За 2020 р. підприємство “Гарантований покупець” оплатило виробникам із відновлюваних джерел 8 млрд 900 млн грн (28% від очікуваної вартості електричної енергії з відновлюваних джерел).


Андрій Герус, голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомив, що державне підприємство “Гарантований покупець” не може підвищити рівень оплати вартості електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел, до 100% протягом осінніх місяців 2020 р., тому що прийнятий закон про реструктуризацію “зеленого” тарифу не дає такої можливості. Серйозні складнощі через дефіцит коштів у підприємства виникнуть у березні 2021 р. через значну сонячну інсоляцію.


Борг національної енергетичної компанії “Укренерго” перед підприємством “Гарантований покупець” складає 19 млрд 600 млн грн.