Новини компанії

Великобританія не буде рятувати постачальників від банкротства через високі ціни енергоресурсів

«Великобританія не буде рятувати компанії що розоряться, і уряд очікує, що в найближчі тижні деякі підприємства збанкрутують», - повідомляє Bloomberg, The Guardian, Financial Times, BBC з посиланням на слова міністра підприємництва та енергетики Великобританії Квасі Квартенга.

Як повідомляється, Квартенг впродовж минулих вихідних проводив екстрені переговори з директорами найбільших енергетичних компаній, обмірковуючи як запобігти хаосу в енергосистемі, оскільки невеликі компанії, які не мають хеджування, ризикують зазнати банкрутство.

Зокрема обговорювались ідеї, як допомогти більшим компаніям поглинути клієнтів манших(дефолтних) постачальників. При цьому, враховуючи рекордні оптові ціни енергоресурсів, компанії неохоче беруть нових клієнтів без державної підтримки.

Крім того, постачальники не в змозі підняти ціни вище урядового прайс-кепу, який переглядається раз на шість місяців. Квартенг сказав депутатам Парламенту, що цінові обмеження «нікуди не дінуться», враховуючи їхню роль у захисті споживачів.

Квартенг також написав у своєму твіттері, що споживачам не слід турбуватись, а Великобританія не залежить від російського газу:

«Деякі енергетичні компанії стикаються з тиском. Ofgem (британський Регулятор енергоринку – ред.) вживає жорстких заходів, щоб гарантувати, що клієнтам не потрібно турбуватися, їхні потреби задовольняються, а їх постачання газом та електроенергією триватиме безперебійно у разі збою постачальника… Наше найбільше єдине джерело газу - це внутрішнє виробництво, а переважна більшість імпорту надходить від надійних постачальників, таких як Норвегія. Ми не залежимо від російської нафти і газу».

Проте він наголосив, що країну чекає «довга та важка» зима з високими цінами на енергоносії.

Як повідомляє FT, міністр підприємництва також прагне тимчасово субсидувати виробництво добрив, яке стало неекономічним через високі ціни на природний газ.

За даними видання The Guardian, ціни на природний газ у Великобританії тільки в серпні зросли більш ніж на 70%, ціновий шок вивів з ладу енергетичні компанії та важкі промислові підприємства. За деякими оцінками, домогосподарства можуть отримати рахунки за енергію (газ + е/е) більше ніж на 400 фунтів за рік. Приблизно 80% із 27,8 млн домогосподарств Великобританії, підключені до газових мереж, країна значною мірою покладається на природний газ в енергозабезпечені.