Новини компанії

​​Заборгованість на балансуючому ринку України зросла на понад 40% за 2023 рік

За 2023 рік заборгованість між учасниками балансуючого ринку України зросла на понад 40%. Зокрема, заборгованість НЕК «Укренерго» перед учасниками ринку зросла на 44%, до 18,4 млрд грн, а заборгованість учасників ринку перед «Укренерго» зросла на 40%, до 30,6 млрд грн.

Як повідомляється, найбільший борг «Укренерго» на балансуючому ринку перед державною «Укргідроенерго», приватними та державними тепловими електростанціями та теплоелектроцентралями.

Як вказував голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький на одному із останніх засідань Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП, основна частина приросту заборгованості припадає на постачальника останньої надії «Укрінтеренерго».

«Тобто ми розуміємо, що природою цього зростання боргу постачальника «останньої надії» є факт, що все ще є багато споживачів, які споживають електроенергію, яких не можна, очевидно, відключити від споживання, і які при цьому не купують та не оплачують її. Тобто це проблема балансуючого ринку. Вона на сьогоднішній день не вирішена. І якогось значного покращення саме в цьому сегменті ми не бачимо», - казав Кудрицький у грудні.

Зокрема, до переліку обʼєктів (близько 5,5 тисяч споживачів), які не можуть бути відключені від електроенергії, відносились водоканали, муніципальні підприємства, державні шахти а інша критична інфраструктура.

Після скасування Наказу Міненерго №148 «Про врегулювання питань щодо постачання електричної енергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електричної енергії у період дії в Україні воєнного стану», в «Укренерго» очікують, що найближчим часом, Уряд запропонує вичерпний перелік «захищених споживачів».