Новини компанії

Особливі умови продажу для великих споживачів

У Верховній Раді України прийняли законопроект № 3199, який передбачає продаж державної генерації електроенергії новим значним споживачам за особливими умовами. За його прийняття проголосували 242 народні депутати.


У законопроекті йдеться про укладання договорів на п’ять років між новими значними споживачами, які введуть в експлуатацію потужності від 100 МВт, і чия діяльність не пов’язана із викидами парникових газів і державною генерацією.


Автори законопроекту: Руслан Стефан, Анна Скороход, Ярослав Железняк, Юрій Камельчук, Нестор Шуфрич, Олександр Дануца.


Законопроект пропонує надати Кабінету міністрів України право зобов’язати державну генерацію продавати електричну енергію на спеціальних аукціонах поза механізмом покладання спеціальних обов’язків.


Споживати таку електроенергію зможуть ті компанії, які збудують потужності від 100 МВт. Споживання буде із якнайменшим ризиком виникнення небалансу, а діяльність компаній не повинна бути пов’язаною із викидами парникових газів.


Пропонується, щоб Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, встановила спеціальний тариф на передачу електроенергії для таких договорів. Початкова ціна на аукціоні також повинна визначатися Національною комісією за участі виробника.


Пояснювальна записка до законопроекту наводить як приклад генеруючої компанії державне підприємство “Енергоатом”, споживача — дата-центри.