Новини компанії

НКРЕКП пропонує встановити тариф на передачу е/е на рівні 417,71 грн/МВт-год

Енергорегулятор виніс на відкриті обговорення проєкт постанови щодо перегляду тарифу на передачу електричної енергії з 1 квітня – планується збільшення до 417,71 грн/МВт-год, що на 20% вище за чинний тариф.

Таке рішення було прийнято на засіданні 11 лютого.

«Тариф на послуги з передачі електричної енергії для користувачів системи, крім підприємств «зеленої» електрометалургії з 01.04.2022 становитиме 417,71 грн/МВт-год, тариф на послуги з передачі зеленою електроенергії для підприємств зеленої електрометалургії становитиме 193,50 грн/МВт-год», - повідомили в НКРЕКП.

«Укренерго» пропонувало збільшити тариф на передачу на 29,2% - до 446,61 грн/МВт-год, з урахуванням виплат 10,5 млрд грн виробникам електроенергії з ВДЕ.

«Нагадаю, що згідно з нашою пропозицією тариф має складати 446,61 грн/МВт-год, а пропозиція НКРЕКП 417 грн/МВт-год. Ціни на електроенергію для купівлі для «Гарантованого покупця», які наводить в своїх розрахунках НКРЕКП, є не досить репрезентативними. Ще в грудні, коли встановлювався тариф на 2022р, ми брали за основу одні ціни, зараз ми з ними погоджувались, коли надавали нові розрахунки після змін в законодавстві. Але тепер вже НКРЕКП підійшло до того, що репрезентативними вважає ціни за жовтень, знову ж таки в деталях, я думаю, що можна буде спілкуватись під час обговорення, а на цьому етапі ми повністю підтримуємо рішення про винесення на обговорення», - зауважив директор з правових питань оператора системи передачі Максим Юрков на засіданні.

Зокрема, винесення рішення на обговорення підтримують голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич, Голова Вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков та Голова Європейсько-Українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк.