Новини компанії

Ціна на газ в Європі встановила новий історичний рекорд

За добу ціни підвищилися майже на $40 за тисячу кубометрів.

Ціна на газ в Європі сягнула 770 доларів за тисячу кубометрів, побивши черговий історичний рекорд. Про це свідчать дані сесії лондонській біржі ICE.

Згідно з даними біржі, ціна жовтневого ф'ючерсу на хабі TTF в Нідерландах сягнула 63,205 євро за МВт-год що відповідає 772,5 долари за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, 13 вересня вранці ціни досягнули 59,585 євро за кВт*год або майже $728 за тисячу кубометрів.

Російський президент заявляє, що в цінах на газ в Європі винне "ринкове ціноутворення".

Водночас у той час, як ціна на газ для європейських країн сягнула за 700 доларів, Німеччина отримує газ від "Газпрому" за ціною 220 доларів за тисячу кубометрів.

У Державному департаменті США заявляють, що Росія недопоставила достатньо пального на європейський ринок, чим спричинила підвищення цін.

Ціни на газ ростуть на тлі низьких запасів в підземних сховищах Європи при скороченні поставок з Росії.

Обсяги транзиту російського газу почали скорочуватися ще наприкінці липня. А після пожежі на заводі Газпрому в Росії на початку серпня поставки газогоном Ямал-Європа (через станцію Малнів, неподалік Франкфурта-на-Одері, яка є кінцевою точкою газогону) скоротилися до найнижчого значення.

У серпні, попри планову зупинку газопроводів "Ямал - Європа" та "Північний потік - 1", а також рекордне зростання цін на європейських ринках газу, Газпром не виявив зацікавленості у додаткових транзитних потужностях України та почав спустошувати свої підземні сховища газу в Європі.

13 вересня стало відомо, що на тлі історичного рекорду цін на газ в ЄС німецький регулятор - Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA), розпочав процес сертифікації російського газопроводу «Північний Потік - 2».