Лідером з вітрової генерації було визнано Запорізьку область. Станом на сьогодні тут встановлено вітрові електростанції загальною потужністю 595,8 МВт. Це понад третину всієї вітряної електроенергії у країні.
При цьому слід зазначити, що в Україні найбільшу частку ВДЕ-генерації дають сонячні електростанції, також досить поширені у Запорізькій області.
За сумарним показником ВДЕ Запоріжжя поступається Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областям. Дніпропетровщина є абсолютним лідером з ВДЕ-генерації із встановленими потужностями понад 1160 МВт.
Хмельницька область із досить скромними показниками загальної ВДЕ-генерації вийшла на провідні позиції щодо потужності біомасових та біогазових електростанцій. Її показник – 36,4 МВт – зовсім не гігантський. Втім, з огляду на великий потенціал біоенергетики в Україні його можна вважати певною заявкою на майбутній успіх.
Миколаївська область, яка за потужністю ВДЕ поступається лише Дніпропетровській, має ще одне досягнення, що має добрий вплив на екологію. Тут зафіксовано найвищий рівень оснащення багатоквартирних житлових будинків лічильниками теплоенергії – 98,7%. Це дієвий інструмент для економії тепла, який дозволить не лише зберегти власні фінансові ресурси, а й зменшити викиди парникових газів в атмосферу.