Звичні джерела енергії паливного типу — нафта, газ, вугілля, уран. Існують так звані “офіційні альтернативні джерела”, до яких відносяться енергія вітру, припливів, сонця, геотермальні джерела, які давно та успішно використовуються для отримання енергії. Зараз існує безліч теорій та розробок з використання незвичних джерел енергії, які мають потенціал та використовуються в якості експериментальних. П’ять альтернативних джерел енергії, які дають реальну надію на ефективне використання в майбутньому:
1. Солона вода
Компанія Statkraft у Норвегії створила першу експериментальну електростанцію, яка отримує енергію з солоної води. Електростанція використовує осмос (фізичний ефект, завдяки якому в результаті змішування солоної та прісної води добувається енергія зі зростаючої ентропії рідин), видобута енергія використовується для обертання гідротурбіни електрогенератора.
2. Паливні елементи
Побудовані прототипи, які працюють на твердопаливних елементах з твердооксидним електролітом. В елементі спалюється паливо та видобута енергія перетворюється на електричну.
3. Термогенератори
Використовується термоелектричний ефект. Технологія існує досить давно, однак стала знову актуальною через використання енергозберігаючих джерел світла та різних переносних приймачів.
4. П’єзоелектричні генератори
Створені перші експериментальні станції, які отримують елекроенергію шляхом використання кінетичної енергії — турнікети на залізничних вокзалах, пішохідні доріжки, танцювальні майданчики. В майбутньому є ідея створення “зелених тренажерних залів”, у яких спортивні велосипеди зможуть генерувати невелику кількість електроенергії.
5. Наногенератори
Наногенератор здатен перетворювати мікроколивання в людському організмі в електроенергію. Потрібні мінімальні вібрації для того, щоб прилад генерував енергію, здатну, скажімо, підтримувати працездатність мобільних приладів. Існують цікаві та перспективні проекти спільного застосування наногенераторів і сонячних батарей.