Захист бюджетних коштів: що робити, якщо Казначейство відмовляє в реєстрації договору
Є вихід для розпорядників бюджетних коштів, якщо спеціаліст Казначейства відмовляє в реєстрації договору без пояснення причин або в разі технічної/механічної помилки, яку в електронній системі закупівель виправити не можливо, але така помилка не впливає на істотні умови договору.
При відмові в реєстрації договору без пояснення причин - необхідно надати договір на реєстрацію з супровідним листом, який обов’язково зареєструвати в канцелярії Казначейства. При надходженні договору з супровідним листом офіційно через вхідну кореспонденцію, Казначейство зобов’язане надати письмову відповідь в разі відмови в реєстрації з зазначенням підстав такої відмови.
Якщо допущено технічну/механічну помилку в електронній системі закупівель, яка не впливає на предмет договору, його кількість та можливість виконання такого договору, то необхідно скласти протокол про таку технічну/механічну помилку і разом з супровідним листом та договором (іншими документами для реєстрації бюджетного зобов’язання) надати на реєстрацію в Казначейство. Якщо спеціаліст Казначейства відмовляє в реєстрації, маючи всі необхідні документи (в т.ч. протокол), необхідно вимагати письмову відмову з обов’язковим зазначенням підстав у відмові в реєстрації.
Така ж позиція зазначена і в листі Державної казначейської служби України у листі від 11.12.2019 року №24-10-08/21940.
При необхідності, саме письмова відмова Казначейства може бути доказом при зверненні до адміністративного суду, щодо безпідставної відмови у проведенні платежу (реєстрації) органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. (ч.1 ст.16412 Кодексу України про адміністративні правопорушення).