Розробник Запорізької вітроелектростанції потужністю 500 МВт на південному сході України ввели в експлуатацію першу фазу проєкту потужністю 98 МВт, передає Renews.biz.
LongWing Energy SCA, VLC Renewables Fund 1 (VLCR), фонд з Джерсі, створений Low Carbon і Vitol для інвестицій у виробництво відновлюваної енергії та GE Energy Financial Services (EFS), заявив, що перша черга станції складається з 27 турбін GE потужністю 3, 6 МВт.
Електроенергія, вироблена в рамках проєкту, буде продаватися за договором купівлі-продажу електроенергії українському ДП «Гарантований покупець» за встановленим "зеленим" тарифом.
Перший етап спонсорував LongWing і VLCR, а GE EFS була кращим інвестором. Фінансування у розмірі $ 150 млн (123 млн євро) було надано Міжнародною корпорацією фінансування розвитку США (DFC), банком розвитку країни, раніше відомим як Корпорація закордонних приватних інвестицій.
GE EFS працювала з DFC, щоб закрити позикове фінансування і забезпечити можливість реалізації першого проєкту LongWing в країні.
«Початок комерційної експлуатації першої фази Запорізького вітропарку знаменує собою четвертий проєкт GE в Україні. Ми пишаємося тим, що підтримуємо прагнення України до використання поновлюваних джерел енергії, підтримуючи наших клієнтів за допомогою інноваційних технологій берегового вітру, надаючи фінансові рішення, які допомагають стимулювати стійке економічне зростання, і працюючи таким чином, щоб безпеку наших команд залишалася в центрі уваги», - сказав президент і головний виконавчий директор GE Renewable Energy onshore wind international Шері Хікок.